Asansörlü Taşımacılık

(0)
admin
Tarafından gönderildiadmin Yayınlanan
Yayınlanan 18 Mar, 2022

Evden eve taşımacılıkta artık çoğu firma teknolojik aletler kullanmaktadır. Böylelikle eşyaların taşınma işleminin çok daha kolay yapılması sağlanır. Özellikle asansör sistemi profesyonel olarak bu işi yapan firmaların önemli bir kısmı tarafından tercih edilmektedir. Asansörlü taşımacılık sayesinde firma elemanlarının üzerindeki yük hafiflediği gibi eşyaları taşınan tarafın da güvencesi artmaktadır.

Asansörlü taşımacılıkta öncelikle firma elemanları yer tespiti yapmak durumundadır. Bina, taşınacak eşyalar ve evin bulunduğu cadde/sokak önceden incelenmelidir. Böylelikle asansörün kurulacağı açı ve ihtiyaç duyulacak eleman sayısı belirlenir. Firma sonrasında belirlenen zamanda gelerek taşıma işlemini gerçekleştirir.

Taşıma işleminden önce firma elemanları taşınacak eşyaları sırasıyla paketleyerek, asansöre yükler, araca inen eşyaların direk asansörden alınarak araca yüklenir. Böylelikle eşyalar yere temas edip, zarar görme riski yaşamadan yerleştirilir. Sonrasında tersi işlem eşyaların taşındığı binada gerçekleştirilir.

Asansörlü Taşımacılığın Avantajları

  • Taşıma işlemi maksimum hızla gerçekleştirileceğinden, eşyaları taşınan kişiye vaat edilen sürede taşınma tamamlanır. Çoğu kez gün içinde taşınma işlemleri halledilmektedir.
  • Eşyaların hasar görme riski ortadan kalkar. Özellikle dar koridorlu apartmanlar ya da yüksek binadan çıkarılan eşyaların zarar görme ihtimali çok yüksektir. Ancak asansörlü taşımacılık sayesinde bu risk söz konusu olmaz.
  • Eşyaların kirlenme ya da kaybolma gibi ihtimalleri de ortadan kaldırılır. Sistemli bir şekilde tek tek yüklenen eşyalar, yere temas etmeden araca aktarıldığı için bu tarz sorunların yaşanması olası değildir.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Nakliyat başlıklı makalemizde uluslararası evden eve nakliyat ve uluslararası nakliye hakkında bilgiler verilmektedir.

    Ayrılmadan önce bize yorum bırak